log

mcas

Podziel się czasem – nie bądź sam!

Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Tarnowie realizuje zadanie współfinansowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osóbstarszych na lata 2014-2020 pt. „Podziel się czasem – nie bądź sam!”.


Celem zadania jest poprawa jakości życia wśród min. 70 seniorów (osób w wieku 60+) w tym min. 20 seniorów z ograniczoną samodzielnością,
niepełnosprawnych ruchowo/neurologicznie lub orzeczeniem ZUS-u tzw.ogólnego stanu zdrowia z orzeczonym stopniem niepełnosprawności znacznym,umiarkowanym lub lekkim. W zadaniu mogą wziąć udział mieszkańcy Tarnowaoraz okolicznych powiatów tj. tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego.


W ramach realizowanego zadania 40 seniorów weźmie udział w 2 dniowychwarsztatach przeprowadzonych na wyjeździe w Muszynie z zakresu aktywności pro-społecznej i wolontariatu. Celem warsztatów będzie przygotowanie 40 seniorów do pełnienia roli wolontariuszy na rzecz 20 seniorów niesamodzielnych oraz współtworzenie 28 cotygodniowych spotkań, wyjść do kina, teatru dlawszystkich seniorów uczestniczących w zadaniu. Dla 20 seniorów niesamodzielnych oferowany będzie kurs komputerowy oraz indywidualne doradztwo psychologa/prawnika. Ponadto w ramach zadania podjęte zostaną działania aktywizujące i integrujące środowisko seniorów niepełnosprawnych tj: 1 dniowy wyjazd do Trzcinicy koło Jasła, 2-dniowa wizyta studyjny do Przemyśla, wspólne ognisko oraz uroczyste podsumowanie zadania - spotkanie opłatkowe.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w realizowanym zadaniu.

Informacje na temat realizowanego zadania można uzyskać w biurze:
Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Tarnowie
ul. Mościckiego 14 (III piętro) Tel. 14 688-90- 17. E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
lub na stronie www.twk-tarnow.pl

Aktualności

blank2

DMC Firewall is a Joomla Security extension!