log

mcas

O projekcie

UWAGA!. Z powodu epidemii koronawirusa działalność MCAS została wstrzymana. Nie ma zajęć stacjonarnych, spotkań seniorów.

PRZEPRASZAMY

 

W imieniu Stowarzyszenia Medycyna Polska oraz Partnerów: KANY Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży, Fundacji Zielona Przystań, Stowarzyszenia KANON zapraszamy do skorzystania z oferty przygotowanej w ramach zadania publicznego pt. „Prowadzenie Międzyosiedlowych Centrów Aktywności Senioralnej”. Zadanie publiczne współfinansowane jest z budżetu Miasta Tarnowa w wysokości 400 tyś. zł.

Celem zadania publicznego jest podtrzymanie aktywności osób starszych, zarówno aktywności społecznej jak i fizycznej. Z projektu mogą skorzystać mieszkańcy Tarnowa w  wieku 55+.

W ramach zadania zostały utworzone Międzyosiedlowe Centra Aktywności Senioralnej (MCAS). Centra zlokalizowane są blisko miejsc, gdzie mieszkają osoby starsze:

 

MCAS Centrum, ul. Mościckiego 12 (budynek KANY), prowadzony przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA, czynne od poniedziałku do piątku od 8.00 do 12.00, tel. 14 68 88 111

 

MCAS Północ, ul. Pułaskiego 92 (Klub Seniora „Złoty Wiek”), prowadzony przez Stowarzyszenie „Medycyna Polska”, czynne od poniedziałku do piątku od 9.30 do 14.30, tel. 606 49 23 34

 

MCAS Wschód, ul. Bitwy pod Studziankami 5 (budynek Szkoły Podstawowej nr 8, Klub Seniora „Kolorowa jesień”), prowadzony przez Stowarzyszenie „Senior Na Czasie”, czynne od poniedziałku do piątku od 15.00 do 19.00, tel. 516 805 982

 

MCAS Zachód, ul. Zbylitowska 5 (budynek MOST - Mościcki Ośrodek Szkoleniowo Terapeutyczny), prowadzony przez Stowarzyszenie KANON, czynne od poniedziałku do piątku od 10.00 do 15.00, tel. 603 953 185

 

W 2020 roku rozpoczęły dzialalność także 2 nowe Centra

 

MCAS Gumniska

Lokal w budynku przy ul. Gumniska 25

Opiekun Agata Czosnyka

tel. 606 714 237

 

MCAS Krzyż

Lokal w budynku Domu Parafialnego

Opiekun Barbara Witek

tel. 665 483 408

 

 

Obecnie prowadzimy rekrutację uczestników. Osoby zainteresowane - mieszkańcy Tarnowa w wieku 55 +,  mogą zapisać się w siedzibie każdego Centrum. Wystarczy uzupełnić Deklarację uczestnictwa i zapisać się na wybrane, interesujące Seniora zajęcia. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Scentralizowanie i ujednolicenie oferty w ramach MCAS umożliwia dogodny dostęp do oferowanych zajęć seniorom z różnych części miasta. W każdym MCAS organizowane są różnorodne formy aktywizacji tj. Fitness lub Nordic Walking, wykłady z zakresu profilaktyki zdrowia, warsztaty komputerowe, zajęcia usprawniające z fizjoterapeutą, spotkania z „ciekawymi ludźmi” – wykłady, warsztaty językowe, warsztaty artystyczne, kursy tańca, śpiewu czy nauki gry na instrumencie, wyjścia do miejsc kultury (muzea, kina, teatr). W ramach MCAS zorganizowane będą również wyjazdy integracyjne oraz imprezy okolicznościowe.

 

 

 

blank2

DMC Firewall is a Joomla Security extension!